10 دلیل برای اینکه مردان زن دوم می‌گیرند

برخی از مردان به دنبال دلایلی به سمت ازدواج مجدد می‌روند، اما این دلایل تا چه حد قابل قبول هستند؟ در این مقاله شما را با برخی از دلایل ازدواج مجدد مردان و پیامد‌های آن آشنا خواهیم کرد.

1- ازدواج مجدد به دلیل بچه‌دار نشدن:
برخی از زنان به دلیل بچه‌دار نشدنشان به همسرشان اجازه می‌دهند که برای بقای نسل خود همسر دوم بگیرند. برخی از این خانم ها حتی خودشان برای همسرشان به خواستگاری می‌روند و زن انتخاب می‌کنند! بدون آن که بدانند چه اشتباه بزرگی مرتکب شده اند و به مرور زمان نفوذ گذشته را بر روی شوهرشان از دست می‌دهند و محبوبیت خودشان را هم از دست خواهند داد.

2- ازدواج مجدد به دلیل پسر‌دار نشدن:
متاسفانه در جامعه ما افرادی هستند که به فرزند پسر بیشتر از دختر علاقه دارند و فکر می‌کنند با دختر دار شدن نمی‌توانند نسل خود را ادامه بدهند و همچنین فکر می‌کنند علت دختر‌دار نشدنشان ایراد از همسرشان باشد. به همین دلیل متاسفانه اقدام به ازدواج مجدد می‌کنند و همسر قبلیشان نیز ممکن است به خاطر دخترانش زندگی با هوو را تحمل کند.

3- ازدواج مجدد به دلیل تحریک پدر و مادر:
برخی از مردان بسیار دهن بین و بی اراده هستند و با اینکه واقعا همسرشان را دوست دارند به خاطر حرف های خانواده‌شان یا حسادت مادر یا خواهر خود اقدام به تجدید فراش با جلب رضایت همسر قبلی می‌کنند. اغلب همسر اینگونه از مردان به دلیل فرزندانی که از زندگی مشترک شان دارند حاضر به زندگی با هوو می‌باشند.

4- ازدواج مجدد به دلیل ثروت:
برخی از مردان وقتی به ثروت می‌رسند به قول قدیمی ها شلوارشان دو تا می‌شود، فیلشان یاد هندوستان می‌کند و ازدواج مجدد می‌کنند.

5- ازدواج مجدد به دلیل سرد مزاجی خانم ها:
رابطه جنسی برای مردان در زندگی مشترک اهمیت فراوانی دارد و اگر همسرشان با مشکل سرد مزاجی روبرو باشد تا حدی می‌توانند این مشکل را تحمل کنند. برخی از زنانِ روبرو با مشکل سرد مزاجی متاسفانه به دنبال درمان آن نیستند که این موضوع رفته رفته باعث سردی ربطه بین زوجین می‌شود و بنابر این مردان به ازدواج مجدد روی می‌آورند.

6- گرایش به چند همسری:
متاسفانه مرد‌ها نیاز های عاطفی، جسمی، جنسی و اجتماعی در زندگی دارند که اگر همسر آن‌ها نتواند نیاز‌های آن ها را برطرف کند البته در برخی از مردان برای رفع این نیاز به چند همسری روی می‌آورند.

7- خانم‌هایی که در زندگی به صورت افراط عمل می‌کنند:
این خانم‌ها این نیاز را در مردان به وجود می‌آورند که مرد به سمت دو همسری برود. احساسات و هیجانات بیش از حد گاهی اوقات مرد را به سمت دو همسری گرایش می‌دهد که برخی از الگو های تربیتی نیز می‌توانند تاثیر گذار باشند.

8- اختلال شخصیتی:
مردانی که هویت خود را در تعداد همسرانشان می‌بینند و نتوانند با یک همسر زندگی کنند مبتلا به اختلالات شخصیتی هستند و ازدواج مجدد هدف زندگی این مردان است. این مردان از درون احساس حقارت می‌کنند و از اینکه زنان به آن ها توجه می‎کنند لذت می‌برند. همچنین این مردان دوست دارند توجه زنان محترم‌تر و متشخص‌تر را به خود جذب نمایند.

9- اختلالات دو قطبی:
گاهی اوقات بیماری‌هایی مثل اختلالات دو قطبی سبب ایجاد روابط متعدد در مردان می‌شود. ولخرجی، احساس قدرت و خاص بودن از نشانه های این بیماری است. افراد مبتلا بیماری دو قطبی برای رهایی از احساس افسردگی شدید به برقراری رابطه جدید با یک فرد دیگر تمایل دارند.

10- مشکلات و پیامد های ازدواج مجدد:
ازدواج مجدد مرد متاهل پیامد‌های زیادی را به دنبال دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می توان به بوجود آمدن ترس در زندگی فرد، اختلالات در کارکرد‌های روزانه، پنهان کاری و دروغ، شک و تردید و سوء ذن به همسر و فرزندان، از بین رفتن جایگاه و ارزش پدر، اختلال در خواب، کم شدن کیفیت و شادی در زندگی و از بین رفتن اعتبار و آبروی مرد در بین همکاران را در پی دارد.

 

سعادت و خوشبختی زناشویی در صمیمیت، گذشت و فداکاری است و همه این ها در چند همسری به خطر خواهد افتاد. برقراری روابط درست با همسر و اعضای خانواده می‌تواند از بروز این گونه آسیب ها جلوگیری نماید. برای برطرف کردن مشکلتان در زندگی مشترک از ازدواج دوم به هیچ عنوان استفاده نکنید، بلکه از روش های درمان آن مثل استفاده از مشاوره روانشناسی و روان درمانی استفاده کنید.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا شما به مردان حق می‌دهید به ازدواج دوم فکر کنند و آیا تجربه‌ای دارید؟ لطفا در بخش نظرات با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.